Implanty

Coraz więcej osób decyduje się na wstawienie implantów. Większość z nas, mówiąc "implant", ma na myśli sztuczny ząb. To błąd. Sam implant to po prostu substytut naturalnego korzenia zęba, a to, co jest nad dziąsłem, to porcelanowa korona.

Jak się wszczepia implanty? Mówiąc w dużym uproszczeniu, wkręca się w kość tytanową śrubę, na której mocuje się sztuczny ząb (koronę). Są dwie metody implantacji – jedno- i dwufazowa. W przypadku pierwszej podczas jednej wizyty wkręca się implant (śrubę tytanową) i zakłada koronę protetyczną. Lepiej jednak zdecydować się na bezpieczniejszą metodę dwufazową: po wszczepieniu implantu czeka się 3–6 miesięcy, aż nastąpi tzw. osteointegracja, czyli połączenie tytanu z kością. Oczywiście na ten okres dostaje się protezę tymczasową, która maskuje ubytek. Na dwóch czy trzech śrubach można zamocować kilka zębów, czyli tzw. most. I w przeciwieństwie do tradycyjnych konstrukcji tego typu nie trzeba szlifować sąsiednich zdrowych zębów.

Implanty wszczepia się w znieczuleniu miejscowym. Nie ma potrzeby zastosowania narkozy – wszczepienie śruby porównuje się do usunięcia jedno-korzeniowego zęba.. Jak przy wszystkich inwazyjnych zabiegach istnieją przeciwwskazania do ich wykonania. Są to przede wszystkim przeciwwskazania miejscowe: nowotwór, nieprawidłowości anatomiczne, wady zgryzu, zaawansowana osteoporoza. Do przeciwwskazań ogólnych można zaliczyć: ciężką niewydolność sercowo-oddechową, uogólnioną chorobę nowotworową (np. białaczkę), zaburzenia krzepliwości krwi i zaburzenia ogólnoustrojowe w trakcie leczenia (choroby psychiczne, cukrzycę). Zły stan higieny jamy ustnej również wyklucza wszczepienie implantu.

Stomatolog
protetyka warszawa, stomatologia, dentysta, implanty warszawa
Medyczne
elektroniczna dokumentacja medyczna, oprogramowanie dla przychodni, rozliczenia z nfz,
Lekarze
lekarz online, rejestracja online, przychodnia online